28 czerwca 2006

Gorzów, Inwestycje w KSSSE

Szykują się trzy duże projekty

Potwierdziły się informacje "PB" - w okolicach Kostrzynia zainwestują: tajwański TPV AOC, indyjski Arista Tubes i Arctic Paper.

608 mln zł inwestycji i 1720 miejsc pracy - takie efekty mają przynieść zmiany planowane w Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (KSSSE). Do strefy wchodzą tajwański producent monitorów TPV AOC i producent opakowań Arista Tubes, należący w 100 proc. do hinduskiego Effel Propack, a szwedzki Arctic Paper Kostrzyn rozbuduje zakład.
Największy jest projekt TPV AOC, producenta telewizorów i monitorów dla takich marek, jak Sony, Grundig czy HP. Tajwański koncern chce wybudować fabrykę w Gorzowie. O tym projekcie "PB" informował na początku miesiąca.
- Hurra, hurra, hurra! TPV AOC stworzy 1500 miejsc pracy, ale trzeba tu doliczyć jeszcze producentów tektury, styropianu, opakowań, podwykonawców (np. producentów obudowy do telewizorów czy pilotów). Razem będzie to 11 tys. miejsc pracy. Firmy będą zlokalizowane na 50 ha, mamy wydzielony teren - cieszy się Tadeusz Jędrzejczak, prezydent Gorzowa Wielkopolskiego.
Nieoficjalnie wiadomo, że rozpoczęcie produkcji przewidziane jest na przełom 2007 i 2008 r. W 2010 r. fabryka ma produkować 10 mln sztuk monitorów rocznie. Niewykluczone, że TPV AOC poinformuje o projekcie 10 lub 11 lipca.
Z kolei Arista Tubes, firma z kapitałem hinduskim działająca w Wielkiej Brytanii w branży opakowań, wybuduje w Międzyrzeczu zakład produkcji tub laminowanych dla przemysłu kosmetycznego i farmaceutycznego.
O planach rozbudowy zakładu Arctic Paper Kostrzyn jego prezes Michał Jarczyński opowiadał "PB" w kwietniu. Dzięki wdrożeniu nowych technologii moce produkcyjne mają wzrosnąć z 228 tys. ton rocznie do ponad 300 tys. ton. Największy w Polsce producent papieru offsetowego realizuje budowę elektrociepłowni za 90 mln zł.

źródło:Puls Biznesu
strona internetowa: http://biznes.onet.pl/1,1344139,prasa.html
Gorzów
Budujemy razem Nowy Gorzów
Inwestycje Gorzów Fotorelacje Przetargi
Projekty Informacje Nieruchomości Gorzów

Deweloperzy Budownictwo Gorzów
Fotorelacje Gorzów Wielkopolski
Katalog firm Gorzów
Projekty
Inwestycje mieszkaniowe Ogłoszenia
Deweloperzy Przetargi Inwestycje Deweloperzy Gorzów

6 komentarzy:

damlaz pisze...

hahah dobrze JEbanej Z.Górze! A chiała nas tego pozbawic !! BRAWO TJ!! JEBAC ZG JEBAC:D!

damlaz pisze...

Dick, inwestycja ulica MATEJKI!, oraz ta kolo Tesco na Mysliborskiej, miedzy budynkami pokoszarowymi a kosciolem ,,na garazach" :) Fotos Fots infos infos:** pozdro

tracy pisze...

spoko spoko wszystko da sie zrobic ale narazie maly dwutygodniowy zastoj w relacjach.Wakacje :)pozdro

damlaz pisze...

Ty top jak zgodzisz sie udostepnic loginy to tez bym wrzucal fotki:) Pozdro:) Zaloz w ogole forum Gorzow to zlocik bedize:D

pauletta pisze...

damlaz - dajmy szanse tracy'emu sie wykazac... good job! pzdr!

damlaz pisze...

ale ja mu sie daje wykazac. Odwala chlop kawal dobrej roboty za co mu wielkie DZIEKI Ziąą:) Tak dalej juz u mnei browka za Gorzowek ma:)